آدرس دفتر
گیلان، رشت، خ 17 شهریور
ایمیل ما
info@fairan.ir
تلفن تماس
(1)0935-124-2220

 

تمام شدن طراحی یک سایت همیشه پایان کار نیست. در واقع آنجاست که تازه کار شروع می شود. به علاوه اینکه سایت شما می رود که راهی برای کسب درآمد شما باشد، خود سایت هم همچنان به امور خاصی نیاز دارد که باید پیگیری شوند. سایت وردپرسی هم مانند یک سایت اختصاصی از این موضوع مستثنی نیست و شما باید همیشه به فکر پشتیبانی سایت وردپرسی باشید و هزینه پشتیبانی سایت وردپرسی را در بودجه خود لحاظ کنید. به این خاطر که مدیریت و کنترل هر سایت به یک متخصص و فرد کاردان در این زمینه نیاز دارد. در این مقاله قصد داریم درباره هزینه های پشتیبانی یک سایت وردپرسی صحبت کنیم و کار هایی که یک پشتیبان باید برای سایت وردپرسی شما انجام دهد را بررسی کنیم. پس در ادامه با ما همراه باشید تا خواندن این مقاله در رابطه با این موضوع تصمیم بگیرید.

هزینه پشتیبانی سایت وردپرسی

در مقالات قبلی درباره هزینه های طراحی سایت صحبت کردیم و به شما گفتیم که چه مواردی قرار است روی قیمت طراحی سایت ما تاثیر بگذارند. اما قیمت طراحی سایت یک مسئله است و قیمت پشتیبانی سایت یک مسئله دیگر که در این مطلب به آن مفصل خواهیم پرداخت. گفتیم که قیمت طراحی سایت بسته به نوع آن، امکانات آن و شرکتی که برای طراحی سایت خود انتخاب می کنید متفاوت است. اما هرچقدر که قیمت طراحی سایت ثابت نباشد، بسته به قراردادی که شما با پشتیبان سایت وردپرسی می بندید، معمولا هزینه پشتیبانی سایت وردپرسی ثابت است. پشتیبان یک سری وظایف مشخص دارد که باید به آن ها رسیدگی کند و به طور کلی کارش نظارت به تمامی بخش های سایت می باشد که جلوتر ریز به ریز درباره وظایف پشتیبان سایت صحبت خواهیم کرد. هرچند در رابطه با این موضوع نکاتی را هم باید در نظر داشته باشید.

شاید پیش خودتان بگویید که اصلا لازم است هزینه پشتیبانی سایت وردپرسی پرداخت شود؟ آیا واقعا یک سایت وردپرسی به پشتیبان نیاز دارد؟ شاید این ها سوال هایی باشند که از خودتان بپرسید و البته حق هم دارید. به هر حال هزینه کردن برای خدمات نیاز به تحقیق کردن دارد و ما هم می خواهیم در این مقاله بیش از پیش شما را در این زمینه راهنمایی کنیم. پس با ما همراه باشید.

هزینه پشتیبانی سایت وردپرسی چگونه محاسبه می شود؟

اموری که در پشتیبانی سایت وردپرسی انجام می شوند هزینه پشتیبانی سایت وردپرسی را در ماه مشخص می کنند. “قیمت پشتیبانی سایت وردپرسی” معمولا بستگی به این دارد که پشتیبان مورد نظر ما در چه زمینه هایی متخصص باشد و می خواهد چگونه یک سایت را پشتیبانی کند. برای مثال یک سری از پشتیبان ها به جز تخصص در زمینه وردپرس، متخصص سئو نیز می باشند و امور سایت شما را به لحاظ سئویی نیز انجام می دهند. گاهی بعضی از پشتیبان های وردپرس تولید کننده محتوا هم هستند و مطالب سایت شما را نیز به روز رسانی می کنند. تمامی این موارد می توانند روی هزینه پشتیبانی شما تاثیر گذار باشند اما با وجود تمامی این ها، پشتیبانی سایت وردپرس کاملا بستگی به این دارد که شما چه کار هایی را از یک پشتیبان می خواهید.

وظایف پشتیبان سایت وردپرسی

با وجود اینکه ممکن است تصوری درباره پشتیبان یک سایت داشته باشید، بد نیست که بدانید هزینه پشتیبانی سایت وردپرسی را برای چه دارید پرداخت می کنید و خودتان هم کاملا در جریان وظایف یک پشتیبان باشید. در اینجا قرار است اصلی ترین وظایفی که یک پشتیبان سایت وردپرسی دارد را برای شما شرح دهیم.

کنترل سایت وردپرسی از لحاظ فنی

مهمترین چیزی که هزینه پشتیبانی سایت وردپرسی برای آن صرف می شود پشتیبانی فنی است. سایت وردپرسی شما نه تنها نباید هیچوقت از دسترس خارج شود، بلکه تمامی عملکرد های آن هم باید به درستی انجام شوند و در این میان سایت شما هیچ ضعفی از خود نشان ندهند. پشتیبان سایت وردپرسی وظیفه دارد که Error های فنی سایت شما را بررسی کند و با علم خود، نسبت به رفع آن ها اقدام کند. همچنین باید همیشه حواسش به خطرات تهدید کننده سایت مانند ویروس ها باشد و راهی برای کشتن ویروس های سایت پیدا کند. در کل بخواهیم بگوییم، پشتیبان سایت وردپرسی اینجاست که سایت شما همیشه در دسترس کاربر باشد و کاربر به هیچ عنوان حس نکند که چیزی در سایت شما درست کار نمی کند. حال پشتیبان سایت شما در این زمینه چه کار هایی انجام می دهد؟

پشتیبان سایت وردپرسی شما تا حدی که شما اجازه دهید به هاست و سرور شما می تواند دسترسی داشته باشد که از آن جا هم بتواند موارد فنی را کنترل کند. گاهی ممکن است خرابی های سایت وردپرسی شما از طریق خود وردپرس قابل حل کردن نباشند و در این صورت پشتیبان با دسترسی به تنظیمات سرور، مشکلات سایت را حل خواهد کرد.

تدابیر امنیتی سایت شما

یکی دیگر از دلایلی که شما هزینه پشتیبانی سایت وردپرسی را پرداخت می کنید این است که پشتیبان سایت وظیفه دارد که همیشه سایت شما را ایمن نگه دارد. حال این ایمن نگه داشتن می تواند در برابر خطر هکر ها، ویروس ها، بد افزار ها، تروجان ها و … باشد. پشتیبان سایت با نصب افزونه های امنیتی و دسترسی به کد های سایت شما می تواند از نظر امنیتی، سایت شما را بهبود ببخشد و اجازه ندهد که دستبردی به آن زده شود. همانطور هم که می دانید اطلاعا یک سایت مهم هستند و هیچکس بدون اجازه نباید به آن ها دسترسی داشته باشد. پس حواستان باشد که زمانی که یک پشتیبان سایت وردپرسی استخدام می کنید، پشتیبان شما دستی هم در زمینه امنیت سایت داشته باشد که یکی از مهمترین امور می باشد.

تدابیر امنیتی سایت شما

اضافه کردن افزونه ها و ماژول ها برای عملکرد بهتر

سایت های وردپرسی را می توان با نصب افزونه ها و ماژول های گوناگون ارتقا داد. هزینه پشتیبانی سایت وردپرسی صرفا برای ثاب نگه داشتن سایت پرداخت نمی شود و به منظور پیشرفت بیشتر سایت نیز می باشد. یک پشتیبان سایت وردپرسی می داند که چه افزونه هایی را باید برای سایت شما اضافه کند و از این موضوع هم آگاه هستش که کدام افزونه ها مخرب و کدام افزونه ها برای سایت شما مناسب هستند. اگر دقت کرده باشید یک سری از سایت ها به خاطر ازدیاد افزونه های ویروسی در آن ها، عملکرد درستی ندارند و معمولا با مشکلات مختلفی مواجه هستند. یک پشتیبان وردپرس می داند که باید چه افزونه هایی را دقیقا برای سایت شما نصب کند که هم کارکرد های جدید به سایت شما اضافه کند و هم برای سایت شما مضر نباشد.

همچنین بد نیست که پشتیبان سایت وردپرسی شما به جز مواردی مانند HTML و CSS، به زبان های برنامه نویسی PHP و JavaScript هم کمی مسلط باشد که بتواند ماژول های کاربردی را برای سایت شما نصب کند. همچنین این موضوع باعث می شود که پشتیبان سایت بهتر بتواند کارکرد های سایت شما را کنترل کند و همیشه حواسش به سلامت سایت شما از لحاظ کدنویسی هم باشد.

بروزرسانی های فنی و محتوایی

اینکه پشتیبان سایت وردپرسی باید بروزرسانی محتوایی انجام دهد کاملا بستگی به شما و توافق با پشتیبان خود می باشد. اما جدا از آن، هزینه پشتیبانی سایت وردپرسی برای بروز رسانی های فنی هم پرداخت می شود. همانطور که شاید بدانید وردپرس همیشه در حال بروز کردن امکانات خودش است و آپدیت های مختلفی را در طول زمان منتشر می کند. پشتیبان سایت وردپرس باید از این آپدیت ها با خبر باشد و بروزرسانی آن ها را انجام دهد. همچنین افزونه های سایت های وردپرسی هم نیاز به آپدیت شدن دارند که پشتیبان همیشه باید حواسش به آن ها نیز باشد.

جدا از این موارد، سایت چیزی نیستش که همیشه ثابت بماند و از لحاظ فنی به بروزرسانی نیاز نداشته باشد. امکانات جدید به سایت ها اضافه می شود و همه چیز از لحاظ فنی دستخوش تغییرات می شوند. پشتیبان باید حواسش به این موارد نیز باشد.

امور مرتبط با سئو تکنیکال سایت

یکی از مهمترین موارد هزینه پشتیبانی سایت وردپرسی امور مرتبط با بهینه سازی سایت برای موتور های جست و جو از لحاظ فنی می باشد. پشتیبان سایت وردپرسی شما نه تنها باید موارد سئویی سایت شما را چک کند، بلکه باید تدابیری هم برای موارد جدید داشته باشد. سئو سایت شما در واقع مجموعه اموری هستند که باعث می شوند سایت شما رتبه بهتری در موتور های جست و جو دریافت کنند و اگر موارد محتوایی آن مربوط به محتوا کار ها و طراحان باشد، موارد تکنیکال آن مرتبط با پشتیبان سایت می باشد. پشتیبان سایت شما باید تلاش کند که سرعت بارگذاری سایت شما را با تدابیر مختلف بیشتر کند، سایت را به ابزار های مختلف سئویی وصل کند یا حواسش به صفحات و لینک های حذف شده باشد.

همچنین پشتیبان سایت شما باید کار کردن با ابزار هایی مانند Google Search Console را هم بلد باشد که ارور های سئویی سایت شما را بتواند پیدا کند و برای رفع آن ها اقدام کند.

تعرفه خدمات پشتیبانی سایت

لیست امکاناتسرویس پایهسرویس اقتصادیسرویس 1 ستارهسرویس 2 ستارهسرویس 3 ستارهسرویس 4 ستارهسرویس 5 ستارهسرویس  برنزیسرویس نقره ایسرویس طلایی
VIP
مدت زمان12 ماه12 ماه12 ماه12 ماه12 ماه12 ماه12 ماه12 ماه12 ماه12 ماه
رفع مشکلات متداول سایتدارددارددارددارددارددارددارددارددارددارد
بررسی و مدیریت خطاهای سایتدارددارددارددارددارددارددارددارددارددارد
تعداد موارد مشکلاتحداکثر 10 مورد حداکثر 20 مورد حداکثر 20 مورد حداکثر 30 مورد حداکثر 40 موردحداکثر 50 موردحداکثر 60 موردحداکثر 90 موردحداکثر 100 موردحداکثر 120 مورد
رفع مشکلات سرویس میزبانی (هاست)دارددارددارددارددارددارددارددارددارددارد
رفع مشکلات ساسپندی (مسدودی)دارددارددارددارددارددارددارددارددارددارد
سرور بکاپ ( فضای بکاپ گیری)دارددارددارددارددارددارددارددارددارددارد
تهیه نسخه پشتیبان (بکاپ گیری)دارددارددارددارددارددارددارددارددارددارد
دوره بکاپ گیری7 روز یک بار7 روز یک بار7 روز یک بار3 روز یک بار3 روز یک بار3 روز یک بار2 روز یک بار2 روز یک بارروزانهروزانه
دفعات بک آپ گیری1 بار1 بار2 بار10 بار10 بار10 بار15 بار15 بار30 بار30 بار
تعریف ایمیل های جدید10 مورد10 مورد20 مورد30 مورد40 مورد50 مورد60 مورد100 موردنامحدودنامحدود
تغییر رمزهای عبور فراموش شدهدارددارددارددارددارددارددارددارددارددارد
بروز رسانی سیستم مدیریت محتوادارددارددارددارددارددارددارددارددارددارد
تعداد بروز رسانی CMS2 بار3 بار4 بار5 بار6 بار8 بار9 بار10 بارنامحدودنامحدود
بروزرسانی قالب 2 بار3 بار4 بار5 بار6 بار8 بار9 بار10 بارنامحدودنامحدود
بروز رسانی پلاگین های مدیریت محتوا2 بار3 بار4 بار5 بار6 بار8 بار9 بار10 بارنامحدودنامحدود
پشتیبانی ایمیل – تیکت20 بار25 بار30 بار35 بار40 بار45 بار50 بار55 بارنامحدودنامحدود
رفع مشکلات پرداخت آنلاین1 بار2 بار3 بار4 بار5 بارنامحدودنامحدودنامحدودنامحدودنامحدود
راه اندازی گواهینامه امنیتی SSLندارددارددارددارددارددارددارددارددارددارد
سرویس اطلاع رسانی پیامکینداردندارددارددارددارددارددارددارددارددارد
پشتیبانی تلفنی در ساعات ادارینداردندارددارددارددارددارددارددارددارددارد
مشاوره بهبود وضعیت سایتنداردندارددارددارددارددارددارددارددارددارد
پاسخ گویی به سئوالات و مشکلات برخط (واتساپ)نداردندارد6 ساعت12 ساعت16 ساعت18 ساعت24 ساعت36 ساعت48 ساعت72 ساعت
پشتیبانی حضوری (بند 15)نداردنداردندارد1 بار1 بار2 بار3 بار3 بار4 بار5 بار
ارائه آموزش در محل یا آنلاین (بند 15)نداردنداردندارد1 بار1 بار2 بار3 بار3 بار4 بار5 بار
مدت زمان آموزش در محل یا آنلایننداردنداردندارد2 ساعت2 ساعت3 ساعت3 ساعت4 ساعت5 ساعت6 ساعت
ثبت سایت در موتورهای جستجونداردنداردندارددارددارددارددارددارددارددارد
ایجاد اکانت در شبکه های اجتماعینداردنداردندارددارددارددارددارددارددارددارد
فرم سازی آنلایننداردنداردنداردندارد1 بار1 بار2 بار3 بار4 بار5 بار
بهینه سازی سرعت سایتنداردنداردنداردندارددارددارددارددارددارددارد
بهینه سازی تصاویر سایتنداردنداردنداردندارددارددارددارددارددارددارد
بهینه سازی کدهای سایتنداردنداردنداردندارددارددارددارددارددارددارد
ویرایشات جزئی گرافیکینداردنداردنداردنداردندارد5 بار10 بار15 بار20 بار30 بار
نصب افزونه های درخواستی نداردنداردنداردنداردندارد5 بار10 بار15 بار20 بار30 بار
ویرایشات جزئی برنامه نویسینداردنداردنداردنداردندارد1 بار2 بار3 بار4 بار5 بار
مانیتورینگ امنیتینداردنداردنداردنداردنداردندارددارددارددارددارد
بهینه سازی امنیت سایتنداردنداردنداردنداردنداردندارددارددارددارددارد
بهینه سازی ساختار کلی وب سایتنداردنداردنداردنداردنداردندارددارددارددارددارد
بهینه سازی ساختار کلی نسخه موبایلنداردنداردنداردنداردنداردندارددارددارددارددارد
بررسی و رفع مشکلات ریسپانسیونداردنداردنداردنداردنداردندارددارددارددارددارد
پشتیبانی محتوایینداردنداردنداردنداردنداردندارددارددارددارددارد
میزان پشتیبانی محتوایینداردنداردنداردنداردنداردندارد10 پست یا کالا20 پست یا کالا40 پست یا کالا60 پست یا کالا
بارگزاری فایل ، عکس و ویدیونداردنداردنداردنداردنداردندارد2 گیگابایت4 گیگابایت6 گیگابایت10 گیگابایت
مدیریت و رفع خطاهای Google Search Consoleنداردنداردنداردنداردنداردنداردندارددارددارددارد
مدیریت و ساخت نقشه سایت Sitemapنداردنداردنداردنداردنداردنداردندارددارددارددارد
مدیریت ربات های گوگل و دیگر ربات ها robot.txt نداردنداردنداردنداردنداردنداردندارددارددارددارد
رپورتاژ آگهی و مدیریت کمپیننداردنداردنداردنداردنداردنداردنداردندارددارددارد
مدیریت تبلیغات گوگل Google Adsنداردنداردنداردنداردنداردنداردنداردندارددارددارد
مدیریت و آنالیز Google Analyticsنداردنداردنداردنداردنداردنداردنداردندارددارددارد
مدیریت و آنالیز Google Trendsنداردنداردنداردنداردنداردنداردنداردندارددارددارد
مدیریت و آنالیز Google Tag Managerنداردنداردنداردنداردنداردنداردنداردنداردندارددارد
سئو و بهینه سازی سایت (پایه)نداردنداردنداردنداردنداردنداردنداردنداردندارددارد
سئو داخلی و خارجی (پایه)نداردنداردنداردنداردنداردنداردنداردنداردندارددارد
پیج رنک (پایه)نداردنداردنداردنداردنداردنداردنداردنداردندارددارد
بک لینک (پایه)نداردنداردنداردنداردنداردنداردنداردنداردندارددارد
تایتل لینک (پایه)نداردنداردنداردنداردنداردنداردنداردنداردندارددارد
تعرفه خدمات 6 ماهه (تومان)17,500,00021,000,00024,500,00028,000,00031,500,00035,000,00038,500,00042,000,00049,000,00056,000,000
تعرفه خدمات 6 ماهه – با تخفیف (تومان)17,250,00020,700,00024,150,00027,600,00031,050,00034,500,00037,950,00041,400,00048,300,00055,200,000
تعرفه خدمات 12 ماهه (تومان)26,800,00033,500,00040,200,00046,900,00053,600,00060,300,00067,000,00073,700,00087,100,000100,500,000
تعرفه خدمات 12 ماهه – با 2 ماه تخفیف (تومان)23,600,00029,500,00035,400,00041,300,00047,200,00053,100,00059,000,00064,900,00076,700,00088,500,000
لیست امکاناتسرویس پایهسرویس اقتصادیسرویس 1 ستارهسرویس 2 ستارهسرویس 3 ستارهسرویس 4 ستارهسرویس 5 ستارهسرویس  برنزیسرویس نقره ایسرویس طلایی
VIP

سخن پایانی

در این مقاله تلاش کردیم که به شما توضیح دهیم که چه مواردی روی هزینه پشتیبانی سایت وردپرسی تاثیر می گذارند و کمی درباره وظایف یک پشتیبان هم صحبت کردیم. همیشه حواستان باشد که برای کار های پشتیبانی حتما از افراد کاردان و مسئول استفاده کنید تا بهترین نتایج حاصل شوند. ممنون که در این مقاله هم همراه ما بودید.

فاایران در طراحی وب سایت برتر است و دارای ساختار سازمانی قوی است که نوآوری و رضایت مشتری را در اولویت قرار می دهد. تیم های اختصاصی ما، از طراحان ماهر گرفته تا توسعه دهندگان کارکشته، به طور یکپارچه با هم همکاری می کنند. با رویکرد مشتری محور، ما راه‌حل‌های سفارشی را ارائه می‌دهیم که آخرین روندها در طراحی واکنش‌گرا، UX و SEO را در بر می‌گیرد. تعهد FAIRAN فراتر از تکمیل پروژه است و پشتیبانی مداوم برای حضور آنلاین پویا و پایدار ارائه می دهد. در FAIRAN، رویکرد ساختاریافته ما تضمین می‌کند که تمام جنبه‌های پروژه طراحی وب شما به‌دقت برای تعالی ساخته شده است.

آخرین نمونه کارها

به راهنمایی و یا مشاوره نیاز دارید؟

ساعات کاری: شنبه تا پنجشنبه, 9 صبح الی 8 شب
برای استفاده از مطالب فاایران داشتن «هدف غیر تجاری» و ذکر «منبع» کافیست.
فاایران | FAIRAN.IR می‌خواهیم اعلان‌هایی را برای آخرین اخبار و به‌روزرسانی‌ها به شما نشان دهیم.
رد کردن
اجازه دادن به اعلان ها